در اینجا نکاتی برای والدین در مورد خوشحال کردن کودکان نوپا و دو سال وجود دارد!

۱- فرصتی برای فرزندتان فراهم کنید تا بتواند مستقل باشد. کودکان می توانند ظرف ناهار خود را حمل کنند، کفش های خود را در پشت درب قرار داده و با قرار دادن لباس های تمیز در کمد به والدین خود کمک کنند. خرید اسباب بازی برای کودکان در این سنین بسیار مهم است. از کودکان بخواهید تا اسباب بازی های که با آنها بازی میکند را پس از بازی جمع کند و در جای خود قرار دهند.

۲- وقت خود را برای انجام کارهای ساده به کودکان اختصاص دهید. کودکان در این سن می توانند کارهای زیادی را که بچه های بزرگتر انجام می دهند، یاد بگیرند، با اینکه مدت زمان بیشتری را صرف می کنند. هنگام برنامه ریزی زندگیتان ، وقتی اضافه برای کارهای کودکتان مانند قرار دادن کفش، رفتن به ماشین، خالی کردن یک کوله پشتی و تغذیه حیوان خانگی در نظر بگیرید. ارزش وقت اضافه این است که آنها را قادر و مستقل می کند. همچنین به یاد داشته باشید زمان زیادی را برای جابجایی از یک فعالیت به فعالیت دیگر فراهم کنید؛ کودکان نوپا نمی توانند بلافاصله کارهایشان را مانند بزرگسالان تغییر دهند.

۳- به فرزندانتان گزینه انتخاب کردن را بدهید. اجازه دهید او لباس ، تنقلات سالم و بازی و فعالیت های مورد علاقه خود را انتخاب کند. به جای ایجاد یک اختلاف نظر بین شما و فرزندتان، او را قادر کنید تا خودش انتخاب کند.

۴- جملات خود را عاقلانه انتخاب کنید. هنگام انتخاب فرزندتان از او یک سوال بپرسید: «آیا می خواهد کت خود را در اتاق خواب یا در آشپزخانه قرار دهد؟». با وجود اینکه در مورد آنچه که او می تواند برای خودش تصمیم بگیرد اگر کاری انتخابی نیست، بیانیه ای بنویسید: «قبل از اینکه ما کاری دیگر انجام دهیم کت خود را سر جایش می گذاریم ” ، به همان اندازه که شما از رشد و استقلال فرزندتان حمایت می کنید، به همان اندازه او نیز باید حرف شما را گوش دهد، با این روش ناامیدی برای هر دو شما را کاهش می یابد.

کودکان نوپا

۵- از مشاجره کردن در مورد اختلاف نظر با کودکتان بپرهیزید. استقلال در حال پیشرفت می تواند به این معنی باشد که بچه ها فقط برای نشان دادن قدرتشان با آنچه که بزرگسالان می گویند مخالفت کنند. اگر یک رفتار برای شما مهم است، هر زمان که به یک مشاجره تبدیل شد، هماهنگ باشید و انتظاراتتان را بیان کنید. وقتی این یک مشاجره روزانه است، یکی از راهنمایی های این لیست را برای مشارکت و همکاری فرزندتان امتحان کنید. به عنوان مثال، اگر شما نیاز دارید که در ساعت ۷:۳۰ صبح بیدار شوید و هر روز ممکن است بیدار کردن کودکتان یک مساله باشد،زمان بیشتری را برای بیدار شدن کودکتان در نظر بگیرید. یا اگر انتظار دارید که کودکتان برای قرار دادن اسباب بازی ها سر جایش قبل از خواب بکوشد، از جمله انتخابی مانند اینکه آیا می خواهی با مداد رنگی یا کتاب نقاشی شروع کنی، استفاده کنید.

۶- با فرزندتان ارتباط برقرار کنید. او را به آشپزخانه ببرید تا کاهو خرد کند یا پاستا را بشوید. وقتی صبحانه می خورید، یک کاسه و قاشق به او بدهید. با او به اتاق خواب بروید؛ در ماشین آواز بخوانید ؛ کتاب های مورد علاقه اش را بیش از حد بخوانید. تجربه و خنده را در کنار هم به اشتراک بگذارید.

۷- شاد باشید. تجربه لذت بردن کودکان نباید نادیده گرفته شود. لبخند زدن، رقصیدن، خندیدن، به او نشان دهید که دوستش دارید. در بیرون برف بازی کنید . در استخر به همدیگر آب بپاشید. یک جشن رقص در آشپزخانه داشته باشید. کودکان نوپا بسیار سرگرم کننده هستند!

۸- یک روال ایجاد کنید. در حالی که شما نیازی به تنظیم زمان دقیق برای انجام فعالیت ها ندارید، کودکان می خواهند بدانند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. برای مثال، دفترچه کارهای روزمره تهیه کنید و همیشه قبل از خواب کارهای فردایتان را در آن بنویسید یا همیشه از پنجره بیرون رفتن کودک خود را نگاه کنید.داشتن یک روال قابل پیش بینی، استقلال کودکان را تقویت می کند، زیرا آنها می دانند که آینده چه اتفاقی می افتد.

۹- به فرزندتان به عنوان یک فرد احترام بگذارید. به او بگویید که امروز چه اتفاقی می افتد: “من امروز شما را به بیرون می برم.” بگذارید او بفهمد که چه اتفاقی می افتد: “پس از صبحانه، ما لباس خود را می پوشیم.” نشانه ها:  این کار چند دقیقه طول می کشد. »و فرصتی را برای این کار به او بدهید:« آیا می خواهی جوراب خود را به تنهایی بپوشی؟ »کودک خود را به عنوان یک فرد مورد احترام درک کنید.

۱۰- کودکان در حال یادگیری تمام وقت هستند. آنها از طریق بازی یاد می گیرند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی را برای داشتن تجربه های بازی داخل و خارج از خانه برای فرزندان خود صرف می کنید. بلوک ها، ماسک ها، لباس ها، جعبه های مقوایی، حباب ها، میله ها، برگ ها، توپ ها ، ظروف آشپزخانه ،گلدان و تابه ها، ظروف ادویه خالی،اینها می توانند ابزارهای هیجان انگیز برای یادگیری از طریق بازی باشند. از خرید بازی فکری برای کودکان دریغ نکنید و سعی کنید به آنها بازی ها را یاد بدهید و با آنها بازی کنید.

برنامه آموزش در اوایل دوران کودکی و ارائه آن در بازی، به عنوان یادگیری، ایجاد خلاقیت و دیگر موضوعات دوران کودکی بسیار مهم است.