والدین قبل از انتخاب اسباب بازی یا کالای کودک چه سوالاتی باید بپرسند؟

هنگام تفکر در مورد اسباب بازی‌ها و بازی‌های الکترونیکی چه ملاحظات خاصی وجود دارد؟

گاهی اوقات به نظر می‌رسد که کتاب‌ها جذابیت خود را برای کودکان (و بزرگسالان) از دست داده‌اند، اما این ممکن است به سادگی رقابت بین اشکال سنتی یادگیری و الکترونیک جدید باشد که جذاب به نظر می رسد. کودکان باید از روی کتاب‌ها بخوانند، داستانها را با صدای بلند بخوانند، و همچنین با انواع مختلف محصولات مانند کاغذ، خاک‌رس، وسایل هنری، پازل اسباب بازی ، بلوک، عروسک ، آلات موسیقی و سایر وسایل نقاشی، نوشته های خلاقانه بنویسند و بازی کنند. اسباب بازی‌های الکترونیکی، صرف نظر از تعداد صداها و رنگها و وسایل ، هرگز نباید جایگزین تجربه مطالعه کتاب ، لذت بردن از یک داستان ، بازی با اشیا واقعی و خلق اثر با دست کودک شوند ، بازی های خلاقانه مانند نقاشی با انگشت یا ساختن برج بلوکی.

اغلب اوقات وسایل الکترونیکی توجه ما را به خود جلب می‌کنند و ما فراموش می کنیم با یک شخص واقعی تعامل داشته باشیم یا وقت خود را برای مکالمه اختصاص دهیم. فکر می‌کنم وسایل الکترونیکی ابزاری عالی برای مبادله سریع در مورد برنامه ریزی یا ارسال سریع اطلاعات و حتی انجام بازی‌های خوب برای مدت زمان کوتاه هستند. اما وسایل الکترونیکی و اسباب بازی‌های پیشرفته نمی توانند جایگزین تماس شخصی و تعاملات واقعی انسان شوند. تعامل اجتماعی همان چیزی است که برای تکامل و رفاه کامل بشر بسیار ارزشمند است.

انواع مختلفی از اسباب بازی‌ها کدامند ؟

اسباب بازی‌هایی را برای خردسالان انتخاب کنید که تعادل خوبی داشته باشند و مهارت‌ها و فرصت‌های خلاقانه کودکان را غنی کنند. محصولاتی را خریداری کنید که بازی‌های مانند بلوک ساختنی، بازی فیزیکی مانند توپ، اسباب بازی‌های فکری و سرگرم کننده که کودک را به هیجان بیاورد و خلاقیت آنها را بالا ببرد.

هماهنگی ایجاد کنید، مهارت‌های حرکتی کوچک و بزرگ را بهبود بخشید و تعادل را حفظ کنید. ابتدا با توپ شروع کنید. سه چرخه، دوچرخه، واگن یا اسکیت اضافه کنید. طناب پرش و بادبادک برای تفریح در فضای باز بسیار مناسب است. همیشه بررسی کنید که آیا کودک شما برای انجام فعالیت آماده است یا خیر. همچنین، تجربه های ارزشمند باغبانی، طبیعت گردی و کاوش را فراموش نکنید.

اسباب بازی‌ خردسالان خلاقیت را تحریک می‌کنند. کودک می تواند با مداد رنگی، رنگ انگشت، آبرنگ، گل رس و مجموعه های کاردستی خلق کند. فعالیت‌هایی مانند ساختن چیز جدید با یک جعبه مقوایی برای تخیل، آواز خواندن یا گوش دادن به موسیقی یا ساختن موسیقی یا آزمایش سایر پروژه های خلاق را فراموش نکنید.

اسباب بازی‌های یادگیری به کسب دانش کمک می‌کنند. این اسباب بازی‌ها شامل کتاب، نوار، فیلم، نرم افزار، سی دی، پازل و بازی‌های رومیزی است. کودک باید کتاب بخواند ، موسیقی گوش دهد، معما حل کند و بازی کند. برای خواندن یک داستان یا ایجاد یک نمایش عروسکی وقت بگذارید. درباره برنامه های تماشا شده در تلویزیون یا فیلم و کارتون با کودک بحث کنید. شما همچنین می توانید همراه با بلوک‌ها و اسباب بازی‌های مختلف ساخت و ساز ، بازی های رومیزی بازی کنید و معماها را حل کنید.

آیا وقتی کودک به نوع خاصی از اسباب بازی خردسالان علاقه دارد، والدین باید آن را گسترش دهند و یا با آن مقابله کنند؟

بهتر است کودکان را در معرض گزینه‌های زیادی قرار دهید تا بتوانند در حالی که وسایل مورد علاقه خود را پیدا کند. کودکان بزرگتر طیف وسیعی از علایق را دارند. آنها همچنان از بازی لذت می برند ، اما می توانند از عهده پیچیدگی های بیشتری برآیند ، در بازی‌ها ، پروژه‌ها ، محصولات و فعالیت‌ها. اگر به آنچه کودکان دوست دارند و می گویند گوش دهید ، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. ممکن است موافق نباشید، اما علایق کودک را به عنوان نشانه ای از رشد شخصیت و رشد روابط اجتماعی کودک قبول کنید.

اسباب بازی های باز چیست و چرا مهم هستند؟

اسباب بازی خردسالان و فعالیت های پایان باز، مانند عروسک و وسایل هنری باعث تحریک خلاقیت، شوخ طبعی، حس کشف، شگفتی، استدلال، رشد اجتماعی و موارد دیگر می‌شود.

نقش سرگرمی یا لذت در انتخاب اسباب بازی برای خردسالان چیست، یا والدین همیشه باید به فکر آموزش باشند؟

یک فرد کاملاً رشد یافته نیاز به ترکیبی خوب از تفکر، عقل سلیم و تجربیات دارد. ما همچنین باید طیف کاملی از احساسات را تجربه کنیم تا یک انسان کامل باشیم. بهتر است اگر بتوانیم مشکلات را حل کنیم، بر اساس شخصیت و ارزش‌ها انتخاب‌های خوبی انجام دهیم و از یافتن راه حل‌ها احساس خوشبختی و افتخار کنیم. مطمئناً کودکان باید مشکلات را حل کنند، احساسات خود را ابراز کنند و هر روز وقت خود را صرف فعالیتهای بازی کنند. اگر فقط منطقی باشیم و به خود اجازه بیان احساسات را ندهیم، تجربه کامل انسان از لذت و کشف را به شدت کاهش خواهیم داد. دنیای اسباب بازی خردسالان، یادگیری و سرگرمی، شگفتی‌ها و مهارت‌ها، رشد عاطفی، انواع تجربیات و موارد دیگر را فراهم می کند. برای یک عمر از بازی های هوشمند و اسباب بازی های هوشمند لذت ببرید. اسباب بازی‌ها، پازلها و بازیها برای کودکان و بزرگترها خوب است. برای سرگرمی، و روزهای بیاد ماندنی تلویزیون را خاموش کنید و بیشتر با خانواده و کودکان خود بازی کنید.