بیا تا برات بگم از 5 حقیقت جالب درباره شرکت Lego که نمی‌دونستی :

1- شرکت لگو در هر ثانیه 10000 قطعه می‌سازه!
2- لگو بزرگ‌ترین شرکت اسباب‌بازی سازی توی دنیاست و رتبه‌ی 86 رو بین 100 تا برند باارزش جهان داره!
3- تحقیقات نشون می‌ده مردم 5 میلیارد ساعت در سال رو صرف بازی با قطعات پازل‌های لگو می‌کنن.
4- قطعات لگو با دقت خیلی خیلی خیلی زیاد ساخته می‌شه! اگه شما یه لگو از 50 سال پیش هم برداری بیاری قاطی لگوهای خودت کنی، بازم راحت با هم جفت می‌شن!
5- لگو اولین اسباب‌بازی کشور آلمانه و قبل لگو آلمانی‌ها اسباب‌بازی دیگه‌ای نداشتن!

 ۸ حقیقت جالب درباره شرکت لگو :

 1. واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن است. این کلمه به معنی گردآوری و خوب جفت کردن هم هست.
 2. قطعات لگو با دقت بسیار بالا و با خطایی کمتر از ۲ میکرومتر تولید می‌شوند به طوریکه لگوی تولید شده در سال ۱۹۶۳ با لگویی که امسال تولید می‌شود، جفت می‌شوند. از هر ۱میلیون قطعه لگو تولید شده تنها ۱۸ عدد استاندارد لازم را ندارند.
 3. این برند در سال ۲۰۱۵ طبق شاخص موسسه برند فاینانس (Brand Finance)، با پشت سر گذاشتن برند فراری (Ferrari) جایگاه قدرتمند ترین برند جهان را از آن خود نمود.
 4. در ۲ لیست ۱۰ برند قدرتمند دنیا که در سال ۲۰۱۷ از سوی برند فاینانس و فوربز (Forbes) منتشر شده، برند لگو به عنوان قوی ترین برند دنیا شناخته شده است.
 5. شعار اصلی شرکت لگو“بهترین هیچ وفت مناسب ترین نیست” است!
 6. شرکت لگو، در هر ثانیه، ۱۱۴۰ قطعه می سازد؛ و به طول سالانه، ۳۶ میلیارد قطعه درست می کند.
 7. در آلمان، لگو، اولین اسباب بازی این کشور است.
 8. از سال ۱۹۶۳ به بعد لگو از ماده به نام ABS یا Acrylonitrile butadiene styrene تولید می‌شود که پلیمری با استحکام بالا و ضد ضربه است و معمولاَ در قطعات حساس الکترونیکی و بعضی از قطعات اتومبیل استفاده میشود. پلیمرABS جدای از اینکه استحکام بالایی دارد باعث میشود قطعات لگو به راحتی در هم جفت شوند که این مساله موجب میشود فردی که با این قطعات کار میکند لذت بیشتری ببرد.

آدمک های بازی لگو

اسباب بازی لگو تنها به آجرهای خانه سازی آن ختم نمی شود. در هر ست آدمک هایی کوچک با تم های جذاب و مورد پسند کودکان نیز ارائه می شود. وجود این آدمک ها که به آنها مینی فیگور گفته می شود، به جذاب تر کردن این اسباب بازی برای کودکان کمک می کند. همانطور که گفتیم اخیرا لگو ست های اسباب بازی خود را از انیمیشن های معروفی چون جنگ ستارگان، بت من، ایندیانا جونز و … اقتباس می کند. در این ست ها چندین عروسک با  نقش مردم معمولی شهر و ابر قهرمانان وجود دارد که داستان بازی را جذاب تر می کند. این آدمک ها پلاستیکی هستند و وزن چندان ندارند. شما می توانید این آدمک ها را بطور جداگانه نیز تهیه کنید.

آدمک های لگو

آدمک های بازی لگو

انواع لگو و آدمک های بازی آن

دنیای هیجان انگیز لگو به قطعات چیدنی ختم نمی‌شود. در کنار صدها قطعه چیدنی آدمک‌هایی با مقایس کوچک و تم های جذاب و مورد پسند کودکان نیز ارائه می شود که در سرگرمی و تزئین سازه‌تان نقش مهمی دارند.

لگو مارول (marvel lego)

به این آدمک ها مینی فیگور گفته می شود.

مدل های معروف و پرطرفدار لگو:

لگو مارول (marvel lego)

لگو مارول بر اساس دنیای سینمایی شخصیت های مارول است که بسیار جذاب و هیجان انگیز است و طرفداران زیادی دارد و فقط مخصوص کودکان نیست بسیاری از بزرگسالان نیز عاشق مجموعه لگوی مارول هستند و ست تمام شخصیت های آن را جمع میکنند تا کلکسیون کاملی از مارول را داشته باشند.

لگو مارول (marvel lego)

شخصیت های معروف در لگو های مارول را به شما معرفی خواهیم کرد.

لگو مارول (marvel lego)

 • لگوی مرد آهنی ( avengers iron man)

لگوی مرد آهنی از جمله مدل های پرفروش و پرطرفدار در بین سایر شخصیت های مارول است. کودکان و نوجوانان زیادی از دوست داران این مدل هستند.

لگوی مرد آهنی ( avengers iron man) 

 • لگوی سوپرمن و بتمن (batman,super man)

سوپر من از قدرتمند ترین و جذاب ترین شخصیت های مارول است. لگوی سوپر من از جمله لگو هایی است که جذاب و پرفروش است.

لگوی سوپرمن و بتمن (batman,super man)

 • لگوی اسپایدرمن (spider man)

اسپایدرمن نیز مثل سوپر من و مرد آهنی جزو لگو های معروف و پر طرفدار و دوست داشتنی در بین مدل های مارول است.لگوی اسپایدرمن (spider man)

 • لگوی کاپیتان آمریکا،هارلی کویین، هالک، ونوم و لوگان

شخصیت های دیگر مدل مارول نیز مثل کاپیتان آمریکا و هارلی کویین و هالک و … نیز در دنیای مارول بسیار جذاب اند و طرفداران خاص خود را دارند.

لگوی کاپیتان آمریکا،هارلی کویین، هالک، ونوم و لوگان

 • لگو دخترانه

لگوی دخترانه دنیایی به رنگ صورتی و بسیار لطیف دارد که جذاب و زیباست و دختران زیادی از طرفداران آن هستند. مدل پسرانه برعکس مدل های دخترانه هیجان بیشتری دارد و شامل شخصیت های کارتونی پسرانه است.

لگو دخترانه

 • لگوی فروزن (frozen lego)

یکی از محبوب ترین مدل های دخترانه لگو فروزن است که به دلیل کارتون زیبای آن طرفداران زیادی دارد.

لگوی فروزن (frozen lego)

 • لگوی جنگ ستارگان (STAR WARS)

لگوی جنگ ستارگان نیز بین طرفداران خود بسیار معروف و پر فروش است و مدل های بسیار جذاب و زیبایی را دارد.لگوی جنگ ستارگان (STAR WARS) 

لگوهای شخصیت های کارتونی

لگو های کارتونی تنوع بسیار زیادی دارند که از پرطرفدار ترین و پرفروش ترین آنها می‌توان به مدل سگ های نگهبان، باب اسفنجی، نینجا، دایناسور ها و هری پاتر و مینیون ها و سوپر ماریو اشاره کرد.

لگوها ی شخصیت های کارتونی