مواردی که شما فکر می کنید برای خرید اسباب بازی های بچه هایتان مهم است زیرا به یادگیری در مورد مهارت ها، هویت و روابط آنها را کمک می کند. 

بهترین انتخاب اسباب بازی برای کودک چیست؟

اسباب بازی های جدید و رنگارنگ برای انتخاب وجود دارد. بسیاری از ارزش بازی خوبی برخوردارند. اما برخی از اسباب بازی ها وجود دارد که باید یک اتاق بازی با کیفیت خوب داشته باشیم تا کودکان را تشویق کنیم.

 لیست من از دوازده اسباب بازی اساسی برای دختران و پسران از مهد کودک تا سن ۸ سالگی به شرح زیر است :

شما متوجه خواهید شد که در پیش دبستانی ها و مهد کودک ها بابت برنامه های مراقبت از کودک همه این اسباب بازی ها را دارند. اگر فرزند شما بخش مهمی از روز را در چنین محیطی صرف می کند، نگران نباشید که باید همه چیز را در خانه هم داشته باشید. اگر بخواهم اسباب بازی تهیه کنم سه مورد از لیست را برای تضمین سازگاری بازی داخل خانه در منزل انتخاب می کنم، می توانم بلوک های ساختنی، حیوانات مینیاتوری و وسایل آموزشی و هوش را خریداری کنم.

انتخاب اسباب بازی برای کودک

لیستی از مهمترین اسباب بازی ها مناسب کودکان :

بلوک های ساختنی یا لگو برای تشویق ساعات ساخت و ساز، به تنهایی و با دیگران که باعث توسعه مهارت های حرکتی و خلاقیت می شود مفید است.

عروسک . من پیشنهاد می کنم عروسک های با صورت و پوست مختلف در اتاق بازی داشته باشیم. وقتی بچه ها با عروسک خود بازی می کنند، آنها افراد دوست داشتنی ای را می بینند که متفاوت از خودشان هستند.

بازی آشپزخانه و سوپر مارکت .هر دو اسباب بازی برای هر دو جنس. بچه ها دوست دارند از والدین و دیگر بزرگسالان خود تقلید کنند.

خرید پیراهن، روسری، کلاه، ماسک حیوانات برای ساعت ها بازی خلاقانه مفید است.

مجموعه ای از حیوانات پلاستیکی (حیوانات مزرعه، حیوانات باغ وحش و قطعا دایناسورها) و چند وسیله نقلیه کوچک ،بچه های شما ساعت ها در حال ساخت مزارع، باغ وحش ها و صحنه های دراماتیک هستند.

میوه ها، سبزیجات،کیک های پلاستیکی برای آشنایی با مواد غذایی برای بچه ها

نقاشی با تخته سیاه یا وایت برد شما می توانید یک تخته سیاه یا وایت برد تهیه کنید تا زمان نقاشی روی آن نقاشی کنند.

وسایلی برای ساخت ریتم و موسیقی مانند تنبک، گیتار،پیانو ،ارگ، بلز

چادر بازی با مبلمان و عروسک هایی که هرکسی را در خانواده تان نشان می دهد. خانه باید به اندازه کافی بزرگ باشد و به اندازه کافی باز باشد که بچه ها واقعا بتوانند در آنجا حضور پیدا کنند و بازی کنند.

هر چیزی که ورزش را تشویق می کند: طناب، توپ، اسکیت ، گلف،هاکی روی برف، هاکی روی یخ، میز بیلیارد، بسکتبال، دارت، بولینگ این اسباب بازی ها موجب اعتماد به نفس فیزیکی و روانی می شود.

برای مشاهده این اسباب بازی ورزشی حرکتی به لینک زیر مراجعه کنید :

اسباب بازی ورزشی حرکتی

بازی های چند نفره مانند ریسینگ، اتلو ،ست پزشکی ،پنتاگو ، جنگا برای تشویق بازی های مشارکتی و حل مشکل

برای مشاهده نمونه های از این دسته اسباب بازی بروی لینک زیر کلیک گنید:

اسباب بازی فکری آموزشی

اسباب بازی های موزیکال، آموزش رنگ، اعداد برای تقویت یادگیری و همچنین سرگرم کننده برای بچه های کوچک

برای مشاهده نمونه های از این دسته می توانید بروی لینک زیر کلیک کنید :

اسباب بازی کمک آموزشی

به یاد داشته باشید که بازی “کار” دوران کودکی است. اسباب بازی های خوب برای بچه ها خریداری کنید. انتخاب اسباب بازی مناسب یکی از وظایف حساس والدین می باشد.