اسباب بازی برای کودک چه اهمیتی دارد

توضیحات خاص در مورد اهمیت اسباب بازی های الکترونیکی و بازی‌ها چیست؟

گاهی اوقات به نظر می‌رسد که کتاب‌ها تجدید نظر خود را راجع به کودکان (و بزرگسالان) از دست داده‌اند، ممکن است رقابت بین روش‌های سنتی یادگیری و الکترونیک جدید ایجاد شده باشد که ظاهرا قانع کننده باشند. کودکان باید کتاب بخوانند، داستان‌ها را با صدای بلند بخوانند، نقاشی های خلاقانه بکشند و با انواع مختلفی از محصولات (کاغذ، گل، لوازم هنری، پازل‌ها، بلوک‌ها، عروسک، اسباب بازی‌های نرم، آلات موسیقی و بسیاری دیگر) برای یادگیری مطلوب و لذت بردن استفاده کنند. اسباب بازی‌های الکترونیکی، صرف نظر از چند زنگ و سوت و ابزار، هرگز نباید جایگزین تجربه کتاب خواندن، لذت بردن از یک داستان باشند، بازی کردن با اشیاء واقعی، نقاشی با انگشت یا ساختن برج بلوک بسیار لذت بخش است. اغلب، وسایل الکترونیک توجه ما را جلب می‌کند و فراموش می‌کنیم با یک شخص واقعی ارتباط برقرار کنیم یا زمان مکالمه بگذاریم. من فکر می‌کنم که الکترونیک ابزار بسیار خوبی برای تبادل سریع در مورد ساخت برنامه‌ها یا سرعت ارسال اطلاعات و حتی بازی‌های خوب برای مدت کوتاهی است. اما الکترونیک و اسباب بازی‌های پیشرفته نمی‌توانند جایگزین تماس‌های شخصی مورد نیاز و تعامل واقعی انسان شوند. در مقایسه تنهایی بازی کردن با یک رایانه یا دستگاه بازی الکترونیکی، نمونه ای از بازی‌های سنتی یک بازی گروهی بوده و لذت داشتن همدیگر به عنوان یک خانواده را تجربه می‌کنیم. تعامل اجتماعی، چیزی است که برای توسعه و رفاه کامل انسانی ارزشمند است. اهمیت اسباب بازی برای همه مشخص می‌باشد و انتخاب اسباب بازی مناسب نیز تاثیرات بسزای خواهد داشت.

کیت سفالگری بازی کودک

انواع اسباب بازی های مختلف چیست؟

اسباب بازی‌هایی را انتخاب کنید که تعامل خوبی داشته باشند و مهارت‌های کودکان و فرصت‌های خلاقانه را غنی سازند و دارای اهمیت بیشتری باشند. شامل محصولاتی باشند که از بازی‌هایی مانند بلوک‌ها، بازی‌های فیزیکی مانند توپ‌ها، اسباب بازی‌های فکری برای پاسخ های سرگرم کننده و شگفت انگیز خود استفاده می‌کنند و البته، الکترونیک که در تعامل با اسباب بازی‌های مهندسی وجود دارد.

اسباب بازی برای کودک فعالیت‌های هماهنگ بودن را بهبود می بخشد، مهارت های حرکتی کوچک و بزرگ و تعادل را بهبود می بخشد. شروع کردن با توپ و اضافه کردن یک سه چرخه، دوچرخه، اسکوتر، یا اسکیت. طناب و یک بادبادک برای سرگرمی در فضای باز عالی است. همیشه مطمئن شوید که آیا فرزند شما برای فعالیت آماده است یا خیر. همچنین تجارب ارزشمند باغبانی، پیاده روی در طبیعت و کاوش را فراموش نکنید.

اسباب بازی‌ها با وجود آمدن خلاقیت‌ها را بیان می‌کنند. کودک می‌تواند با مداد رنگی، نقاشی با انگشت، آبرنگ، مجموعه‌های خاک رس و سفالگری خلاقیت خود را پیشرفت دهند. کودکان از مسیرها و فعالیت‌ها یاد می‌گیرند چگونه در تکمیل پروژه رضایت داشته باشند. فراموش نکنید فعالیت‌هایی مانند ساختن چیزی جدید با جعبه مقوایی برای تحریک تخیل، آواز خواندن یا گوش دادن به موسیقی یا ساختن پروژه‌های خلاقانه دیگر چه تاثیری بر روی خلاقیت و ذهن کودکان می‌گذارند.

اسباب بازی‌های آموزشی اهمیت بسیاری دارند و به کسب دانش کمک می‌کنند. این اسباب بازی‌ها شامل کتاب، نوار، فیلم، نرم افزار، سی دی، پازل و بازی‌های تخته ای می باشند. کودک باید کتاب بخواند، به موسیقی گوش دهد، پازل را حل کند، و بازی کند. برای خواندن یک داستان یا ایجاد یک نماد عروسکی وقت بگذارید. در مورد برنامه‌های تماشا شده در تلویزیون یا فیلم‌های بحث کنید. شما همچنین می‌توانید با بلوک‌ها و اسباب بازی‌های مختلف ساخت و ساز کنید.

وقتی یک کودک انواع خاصی از اسباب بازی‌ها را ترجیح می‌دهد، این چیزی است که والدین را تشویق می‌کند تا خلاقیت فرزندشان را گسترش دهند.

بهتر است جلوی کودکان گزینه‌های مختلفی قرار دهید تا بتوانند از بین آنها اسباب بازی دل خواهشان را انتخاب کنند. کودکان بزرگتر طیف وسیعی از افکار را دارند. آنها همانطور که از بازی لذت می‌برند، می‌توانند در بازی‌ها، پروژه‌ها و فعالیت های خود به پیچیدگی بیشتری دست یابند. شما اگر بخواهید نسبت به آنچه که بچه‌ها دوست دارند مخالفت کنید ممکن است موفق نباشید، آنها را به عنوان نشانه‌ای از رشد شخصیتشان و روابط همیشگی در حال پیشرفت که ارزش بسیار بالاتری دارند، درک کنید.

نمونه‌های از این اسباب بازی‌ها را می‌توانید در لینک های زیر مشاهده کنید :

اسباب بازی پازل

اسباب بازی فکری

اسباب بازی های “بی پایان” چیست و چرا مهم هستند؟

اسباب بازی‌های باز و فعالیت‌هایی مانند بلوک‌ها، عروسک‌ها و لوازم هنری، حس کشف، استدلال، پیشرفت اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر را تحریک می‌کنند.

نقش سرگرم کننده یا شادی آور در انتخاب اسباب بازی برای کودک چیست و آیا والدین همیشه باید به “آموزش” فکر کنند؟

داشتن یک کودک خلاق نیاز به ترکیبی خوب از تفکر، حس مشترک و تجربیات دارد و اهمیت اسباب بازی در آنها بیشتر است. ما همچنین باید طیف کاملی از احساسات را به طور کامل تجربه کنیم. خوب نیست که به یک چیز نگاه کنید. بهتر است اگر ما می‌توانیم مشکلاتی را حل کنیم، انتخاب‌های خوبی بر اساس شخصیت و ارزش‌ها داشته باشیم، و در مورد یافتن راه حل‌ها خوشحال باشیم و افتخار کنیم. مطمئنا کودکان باید مشکلاتشان را حل کنند، احساسات خود را ابراز کنند، و هر روز در فعالیت‌های روزمره صرف وقت کنند. اما ما فقط منطقی هستیم و  به خودمان اجازه ندادیم تا احساساتمان را بیان کنیم، به طور چشمگیری تجربه شادی و کشف با بزرگ شدنمان کاهش یافته. دنیای اسباب بازی‌ها باعث یادگیری و سرگرم کننده می‌باشند، شگفتی‌ها و مهارت‌ها، رشد احساسی، تجربه‌های مختلف و خیلی چیزهای دیگر را فراهم می‌کنند. باید از بازی‌های هوشمند و اسباب بازی‌های هوشمند برای یک عمر لذت ببریم. اسباب بازی‌ها، پازل‌ها و بازی‌ها برای تمامی سنین مناسب است. پس بیایید با بازی کردن از زندگی لذت ببریم زیرا برای یک عمر مفید است. تلویزیون را خاموش کنید و برای زمان بیشتر خودمان را سرگرم کنیم و یک روز به یاد ماندنی و معنادار خانوادگی را ایجاد کنیم.