چرا خرید ماشین کنترلی برای کودکان مناسب است؟                                                                                 ماشین کنترلی از جمله اسباب بازی‌هایی است که کودکان به خصوص پسر بچه‌ها به آن علاقه وافری دارند. هر چند این ابزار برای سرگرم کردن بچه ها خریداری می‌شود اما تأثیر زیادی بر روی روحیه‌ی چه دارد و باعث می‌شود کودکانی سالم‌تر از نظر ذهنی و روحی داشت.اسباب بازی تأثیر فوق العاده‌ای بر روحیه و رشد فکری کودکان دارد. اسباب بازی‌ها بر اساس علایق بچه‌ها و لوازمی که بزرگ‌ترها با آن سر و کار دارند ساخته می‌شود. هر چه این ابزار شباهت بیشتری به نوع واقعی آن داشته باشد، کودکان بیشتر به آن علاقه نشان می‌دهند. در دنیای امروز که خیابان‌ها از ماشین‌های مختلف پر شده است، این تکنولوژی نه چندان جدید، باعث شده تا فرزندان علاقه‌ی خاصی به خرید ماشین داشته باشند.

ماشین کنترلی چه تأثیری بر روحیه کودکان دارد؟

اسباب بازی باعث می‌شود کودک با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کند. به همین علت است که والدین از همان ابتدای خرید خود برای فرزندان تعداد زیادی اسباب بازی را بین لوازم او می‌گنجانند تا هر چه بیشتر در رشد فرزند خود مؤثر باشند. کودک دنیای بیرون را همان گونه که می‌بیند، باور می‌کند. از این رو هنگامی که شروع به بازی می‌کند، اولین اتفاقی که می‌افتد، افزایش اعتماد به نفس اوست. کودک تصور می‌کند تمام اتفاقاتی که با حرکت یک ماشین انجام می‌شود، به علت توانایی اوست. به همین علت خود را باور کرده و از همان کودکی خود را فردی توانمند احساس می‌کند.  اگر فرزندان اعتماد به نفس بالایی داشته باشند، موفقیت آنها تضمین شده است.

کسانی که ماشین کنترلی و دیگر لوازم مورد نیاز کودکان را طراحی می‌کنند، از نظر روانشناسی به روحیه حساس کودک توجه خاص دارند؛ همان گونه که برخی از اسباب بازی‌ها اصلاً توصیه نمی‌شود. ذهن کودک مانند یک لوح سفید است که باید بتوان با ابزار بیرونی آن را به خوبی برنامه ریزی کرد. برنامه‌هایی که بر روی ذهن کودک پیاده می‌شود، از همان ابتدا شکل می‌گیرد. استفاده از اسباب بازی‌‌های مناسب مانند ماشین کنترلی باعث می‌شود تا بهتر با دنیای پر از ماشین بیرون ارتباط برقرار کند و ذهن کودک رشد مناسب داشته باشد.

ماشین کنترلی معمولاً به وسیله‌ی چند دکمه و ولوم کار می‌کند. کودک هنگام بازی با آن، از بخش‌های مختلف بدن خود استفاده می‌کند. او با دو دست خود کنترل را حرکت داده و با آن کار می‌کند. همچنین دیگر اجزا مانند پا، چشم و ... نیز همزمان به کار گرفته می‌شوند. این حرکات به ظاهر ساده، باعث می‌شود تا هماهنگی در مغز ایجاد شود و رشد مغزی بسیار سریع‌تر اتفاق افتد. به همین علت است که به مرور کودک در استفاده از ماشین کنترلی خود بهتر عمل می‌کند و هماهنگی بین دست‌ها و دیگر بخش‌های بدن بالا می‌رود.

شاید اسباب بازی برای سرگرم کردن کودک خریداری شود اما تأثیر آن بر روحیه‌ی او کاملاً مشهود است. روی هم رفته خرید ماشین کنترلی مزایای زیادی هم برای والدین و هم برای کودکان دارد که برخی به صورت مستقیم و برخی غیر مستقیم قابل دیدن هستند.